+372 56956505 massaaz@helladkolumatsid.ee
Salong Tallinnas esmaspäevast reedeni 8-22. Kümblustalu Kolus reedest pühapäevani.
MIS SEE ON? Kivid, mida kasutatakse massaaži käigus, kannavad endas tule ja maa jõudu, vesi on neid lihvinud ja päike on neisse jätnud oma energia. Nahaga kokku puutudes hakkavad kivid tule soojust ja maa jõudu edasi andma, päikeselt kogutud energia tasakaalustab meie energiavood ja vesi rahustab meeled. KUIDAS SEDA TEHAKSE? Kivimassaaž oli tuntud Hiinas, Indias ja mujal Aasias, samuti ka indiaanlaste seas Ameerikas, kõikjal, kus leidub laavakive. Laavakivid on tänu suurele rauasisaldusele väga head kuumuse hoidjad. Kivid soojendatakes enne kasutamist vees, nii ärkab nendes asuv ürgne jõud. Hellad Kolumatsid kasutavad looduslikult jões lihvitud Peruu laavakive ja rohelisi jadeiit kive, Frantsila ürdiõli ning naturaalseid eeterlikke õlisid. Protseduuris on ühendatud erinevate rahvaste käsitlused energiakanalite ehk meridiaanide, akupunktuuri punktide ning tšakrate mõjutamisest kividega ja käsimassaaž. Kehal asuvatele tšakratele asetatakse eelnevalt soojendatud laavakivid, iga tšakra ehk organismi energiakeskus on seotud konkreetse organsüsteemi, sisenõristusnäärmete ja emotsioonidega. Emotsioonid võivad mõjutada tšakraid ning nende kaudu vastava organi energiaringlust sellisel määral, et tervisehäire võib väljenduda füüsilisel tasandil. Soojusega aktiveeruvad energiakanalid ja vabanevad energiablokid, tänu sellele tõuseb kogu organismi toonus ja energeetika tasakaalustub. Selle tagajärjel omakorda kaovad lihaspinged, laienevad veresooned, tasakaalustub seede-, ainevahetus- ja hormonaalsüsteem. Oma sügavalt lõdvestava toime tõttu on see massaažiliik eriti tõhus depressiooni, stressi ja üleväsimuse korral. Peale energiakeskuste mõjutamist kas jadeiidi või laavakividega masseeritakse keha üleni kividega. Lõpetuseks asetatakse igale energiakeskusele tema olemusega paremini sobiv poolvääriskivi, selleks et teda õige energeetilise laenguga veelgi tugevdada.
MILLEKS SEDA TEHAKSE? Igasugune elujõu muutus on füüsiliste ja emotsionaalsete vaevuste tegelik põhjus. Kivimassaaž kõrvaldab need muutused. Kivimassaaž tasakaalustab tšakrates ja energiakanalites liikuvat energiat nii-öelda muhk ja lohk põhimõttel. Sealt, kus on liiga palju, liigub energia sinna, kus on seda liiga vähe. SAGEDASEMAD VAEVUSED, MIDA SAAB KIVIMASSAAŽIGA LEEVENDADA: • stress • unetus • lihase ja liigeste valud • vereringeprobleemid • hingeline tasakaalutus KIVIMASSAAŽ EI SOBI, KUI TEIL ON: • kõrge vererõhk, insuldi oht • ägedad nahahaigused • palavik või põletikulised haigused • rasked südame-, neeru- ja kopsuhaigused • viirus- või nakkushaigused • pahaloomulised kasvajad • diabeet ehk suhkruhaigus • rasedus
JAAD JADEIIT Jadeiit on tugev ja sitke kivi, mille nimetus tuleb hispaaniakeelsest väljendist piedras de ijada – nimmekivi. Arvati, et see kivi aitab neerukoolikute vastu. Ta on valdavalt rohekat tooni, kuid võib varieeruda hallidest punakate toonideni. Jadeiidi koostises on enam kui 60 Mendelejevi tabeli keemilist elementi, ta on poolläbipaistev ilma kihistusteta kaltsium-magneesium-silikaat, värvi annavad raud ja kroom. Ta esindab kahte erinevat mineraali, mida nimetatakse jadeiidiks ja nefriidiks. Peamised leiukohad asuvad Hiinas, Jaapanis, Birmas, Tiibetis ja Mehhikos. Hiinas on jadeiit olnud riigivõimu sümbol, olles pärli järel tähtsuselt teine kivim, ja tal oli suurem väärtus kui kullal. Hiinlased nimetasid teda jyks ning ta sümboliseeris viit voorust: mõõdukust, õiglust, tarkust, kaastunnet ja vaprust. Hiina ja Tiibeti meditsiinis kasutatakse jadeiiti energia stabiliseerijana. Jadeiiti hindasid kõrgelt ka asteegid ja maiad - seda peeti pühaks kiviks. Jadeiit kuulub maagilisimate kivide hulka, mõjutades nii elusat kui elutut loodust, ta kannab endas väga tihendatud energiat, jäädes sealjuures püsivaks ja tasakaalustatuks. Jadeiit kosutab kogu organismi immuunsüsteemi, ergutab ainevahetust ja tõhustab soolte talitlust. Leevendab neerudega seotud haigusi, kosutab südant ja vereringet, tasakaalustab arteriaalset vererõhku, tugevdab mehe suguvõimet. Mõjub soodsalt rasestumisele, kui see on psüühiliste blokkide tõttu pärsitud. Sobib väga hästi mõtluskiviks, parandab meeleolu ja isikupärast väljendusvõimet. Jadeiiti võib asetada viljatuse puhul kõige alumisele tšakrale; migreenide ja peavalude korral lauba-tšakrale; voolmete, seedehäirete ja maohädade leevendamiseks asetatakse jadeiit päikesepõimikule. Neeruhaiguste ja voolmete puhul pannakse jadeiit valutavale kohale, kõige parem kui mõlemale neerule korraga. LAAVAKIVI Laavakivi on basaldist, kergest ja poorsest materjalist, mis tekib vulkaani purske käigus. Teda leidub vulkaanilistes piirkondades üle maailma. Naturaalset, värvimata laavakivi esineb kolmes värvitoonis - must või hallikas, pruun ja punane. Laavakivi on kaitse, tugevuse, elujõu ja viljakuse kivi. Inimene saab temalt suurte muutuste ajal tuge ja kindlust. Tänu oma vahetule seosele Maaga on tal nii ebameeldivaid emotsioone kui viha maandav jõud. Palume teenused broneerida massaaz@helladkolumatsid.ee või tel +372 56956505.